Botuliintoksiini süstid

Botuliintoksiini süstid on maailmas enim teostatav esteetilise meditsiini protseduur, mille eesmärgiks on lõdvestada miimikalihaseid ning ennetada miimikakortsude teket näopiirkonnas e. pakkuda nö. kortsude vastast ravi.

Kuidas toimib?

Botuliintoksiini toimel blokeeritakse närviimpulssi, mis põhjustab miimiliste lihaste kokkutõmbeid, mille tulemusel näo miimikalihased ajutiselt lõõgastuvad. Tulemuseks on siledam ning kortsuvabam nahk ning ka ahenenud naha poorid. Aja jooksul toksiini toimel blokeeritud närviimpulss taastub. Botuliintoksiin toimib vaid selles lihases, kuhu seda süstitakse!

Millal toksiini toime avaldub ning kui kaua botuliintoksiini toime kestab?

Tavaliselt avaldub botuliintoksiini toime 3-4. ravijärgsel päeval ning saavutab maksimaalse efekti 10-14. päeval.

Toime kestab oleneval süstitavast piirkonnast ning toksiini kogusest 2-6 kuud, keskmiselt 3-4 kuud.

Kas botuliintoksiin on ohutu?

Jah, kui protseduuri teostab vastava väljaõppega arst ning kasutatakse ravimloaga nö. originaalpreparaati. Oskuslikes kätes toimib botuliintoksiin vaid selles lihases, kuhu seda süstitakse.

Iluravis kasutatakse botuliintoksiini äärmiselt madalas kontsentratsioonis ning puhastatud kujul, mistõttu protseduur on võrdlemisi ohutu. Eestis tohib legaalselt botuliintoksiini süstida vaid arst.

Kas protseduuriga kaasnevad ebamugavused? Kui kaua protseduur kestab?

Protseduur kestab ca. 30 min ning sellega kaasneb ennekõike valu süstitavas piirkonnas, mis on mööduv. 
Valu korral võib kasutada käsimüügi valuvaigistit (nt. Paracetamol). Lisaks võib süstimise järgselt süstitavas piirkonnas esineda süstekoha punetust, mis reeglina möödub paari tunni jooksul. Vähem sagedasti võib ka lühiajalist peavalu, mille korral on samuti abi käsimüügis leitavatest valuvaigistitest.

Millal botuliintoksiini süste korrata?

Kui raviefekt või ravimi toime kaob.

Kas botuliintoksiiniga koos tohib kombineerida teisi iluteenuseid või preparaate?

Jah, kuid pidage nõu oma esteetilise meditsiini arstiga, millal oleks antud protseduure kõige mõistlikum teha parima tulemuse püsimise eesmärgil.

Kas protseduurile on vastunäidustusti?

Jah, rasedus ja rinnaga toitmine ning neuromuskulaarsed haigused nagu sclerosis multiplex, myasthenia gravis. Samuti on vastunäidustueks teadaolev allergia botuliintoksiini osas.

Kuula ka botuliintoksiini teemalist podcasti dr. Sandra Kasega SIIT

Kliinikust:

CityDental hambakliinik asub Tartu kesklinnas, Ülikooli 4. Meie kaasaegselt sisustatud kliinikus pakume oma patsientidele hambaravi, juureravi, suukirurgia, implantoloogia ja proteesimise alaseid teenuseid.

Kliiniku kollektiiv on sõbralik ja annab endast parima, et muuta meie patsientidele olemine mugavaks ja teenindus kõrgelt hinnatavaks!

Oleme avatud:

E - N 

L - P  

 

09:00 - 19:00
09:00 - 17:00
SULETUD

Info & Broneerimine:

Hambaravi finantseerimine:

Meie kliinikul on leping Medicredit OÜ'ga, mis pakub patsientidele ainult meditsiini- protseduuride teostamiseks mõeldud sihtotstarbelist laenu. Laenu abil on võimalus finantseerida hambaravi (sh. proteeside valmistamine, hambaimplantaatide asetamine).

UURI LÄHEMALT

CITYDENTAL HAMBAKLIINIK:

Ettevõte: City Hambakliinik OÜ
E-post: info@citydental.ee
Telefon: (+372) 5919 8112

Aadress: Ülikooli 4, 51013 Tartu
Reg. nr.: 12756625
Tegevusloa nr: L04481

Oleme avatud:

E - N 

L - P  

 

09:00 - 19:00
09:00 - 17:00
SULETUD

Liitu meie uudiskirjaga:

* Värskeimate uudiste ja eripakkumiste saamiseks, liituge meie uudiskirjaga.
TAGASISIDE